Porter / Stout

PORTER

Historie Porteru sahá do roku 1722 kdy londýnský sládek Ralph Harwood vytvořil silné pivo, které bylo směsí tří různých piv a to v poměru vždy 1:3. Nazval jej "Entire" a ten se míchal vždy až na baru. Po roce 1817 kdy byl poprvé upražen tmavý slad, začal se Entire i s tmavými pivi. Postupem času pak získal pouze tmavou barvu. Název „porter - poslíček“ získal až postupně protože si jej, údajně, velmi oblíbili právě poštovní poslové. Díky ale jeho dlouhé době zrání, na něj, pivovary neměli místo, a tak více se začal vařit až se vznikem ležáků.

Barva Porteru je velmi tmavě hnědá nebo až černá se stření sametovou pěnou. Porter může být i výrazně chmelený, ale vždy převládají plné pražené sladové tóny. Základní rozdíl mezi Porterem a Stoutem je pouze v tom, že Stout je mnohem více chmelený. Obsah alkoholu se pohybuje v rozmezí 4% - 8% (ABV).

Servírují se do: sklo_35x35mm    

STOUT

„Stout“ znamená „silný“, pivní styl pak vyšel z Portera. Je obvykle velmi tmavě hnědé až černé barvy a většinou je použitý hodně pražený nesladovaný ječmen, který propůjčuje pivu až suchý charakter. V každém případě jsou jeho tóny plné kávy nebo hořké čokolády. Může být i více chmelený, ale pražené tóny jsou výraznější. Obsah alkoholu se pohybuje v rozmezí 4% - 7% (ABV).

Servírují se do: sklo_35x35mm   

IMPERIAL STOUT

Imperial Sout je velmi tmavě hnědé pivo s intenzivní sladovou chutí (což neznamená sladké) s výraznými tóny pražené kávy, čokolády a někdy i sušeného ovoce jako jsou rozinky. Hořkost je obvykle nízká až střední. Doznívání může být suché až trpké. Obsah alkoholu se pohybuje v rozmezí 8% - 12% (ABV).

Servírují se do: konakovka_35x35mm

 

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

   
 • Skladem 2 ks

  Voní po červeném rybízu, sladkém sladu, kávě, karamelu a rozinkách. V jemně kyselkavé a sladkohořké chuti rozpoznáte sušené ovoce, rozinky a jemné dubové aroma. Suché doznívání. Nadchne ty, kteří mají rádi sladší ne moc chmelená piva. Luxusní společník na dámské večírky.


  259 Kč
     
 • Momentálně nedostupné

  Tmavě hnědá barva, po nalití se tvoří hustá krémová pěna. Intenzivní vůně pražených sladů, karamelu, kávy a melasy. Příjemně sladová chuť s dlouhým trváním, na konci hořkosladká po pražení. Fanoušci piva Guinness se shodují na tom, že tato verze je mnohem lepší než originál a světové hodnocení tomu odpovídá.


  89 Kč
     
 • Momentálně nedostupné

  Tmavě hnědá barva a tmavá hustá pěna. V chuti je cítit pražená káva, slady a jemný kouř. Tělo je polosladké se suchým a hořkým závěrem. Dobře vyvážený chlapský porter.


  69 Kč
     

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem